Salamandra do tatuażu

W sztuce współczesnej, tatuaże salamandra przedstawiana jako smok bez skrzydeł, który jest otoczony przez płomienie. Starożytni alchemicy wierzyli jego unikalną florę i identyfikowane z duchem spalania. Gryźć salamandrę był jednym z najbardziej niebezpiecznych.

Starożytne ludzie wierzyli, że zwierzę może żyć w ogniu, jak jej ciało było zimne, a kolor skóry jest podobna do ognia. W dziełach Pliniusza i Arystotelesa, filozofowie, o których mowa zdolność do gaszenia ognia Salamandra własnego ciała zimno.

Salamander uznano bezpłciowe i zwierząt w średniowieczu, jest symbolem wewnętrznej walki z cielesnych pragnień. W chrześcijaństwie, jest ona utożsamiana z oporem wiary, cnoty i czystości. Król Francji Francis pierwszy salamandra zdjęciu na jego logo jako symbol dobroci i zwycięstwa nad złem.

W starożytnych i średniowiecznych okresie w Wielkiej Brytanii jest zwierzęciem związane z odwagi i męstwa eksponowana podczas walk. Ze zdolnością do regeneracji, salamandry tatuażu oznaczało przywrócenie i ożywienie, niczym symbol feniksa.

W niemieckiej filozofii salamandry odgrywać szczególną rolę. Wierzono, że są żywe organizmy, które mogą żyć w powietrzu, ziemi, wodzie, ale jest praktycznie żadne zwierzęta podbił czwarty Shell — ogień. To salamandra przypisano rolę uniwersalnego organizmu.

Podsumowując, można stwierdzić, że wartość salamandra tatuaż — to: stałość, spokój, obojętność, arogancja, aktualizacja ożywienie.

DZIELIĆ
Poprzedni artykułSamuraj tatuaż