Tatuaż dove

Gołąb tatuaż — lecącego ptaka z rozpostartymi skrzydłami — symbol czystości, spokoju i miłości. Symbol ten jest uważany za talizman. Szkic tatuażu z obrazem gołębia Odbywa się czarno-biały lub kolorowy, i jest stosowana do obrazu na klatce piersiowej, barku, ramienia lub uda.

W starożytnych mitach napisał, że Dove — częsty towarzysz bogów. W dawnych czasach, był przedstawiany obok mieszkańców Olimpu — Afrodyta Adonis i Kupidyna, wskazując na ich pożądania i stałości.

Później gołąb obraz jest powszechnie stosowany w krajach o religii chrześcijańskiej. Stary Testament mówi nam, że gołąb wypuszczony przez Noego, wróciła do arki z gałązką oliwną. (Ten obraz jest ozdobiona nowoczesnym herbu Izraela). Tak więc nie było innego znaczenia gołąb tatuaże — nie jest cielesna i duchowa miłość.

Biały gołąb jest uważany za posłańcem Boga, nosiciela jego mocy, symbol nieskazitelnej duszy. Tatuaż gołąb ma również znaczenie oczyszczania, czystości wiary. Zgodnie z tradycją, w żydowskich świątyniach tych ptaków uśmiercono w celu usunięcia ich krew świętego miejsca.

W religii muzułmańskiej czarny gołąb jest symbolem proroka Mahometa, w rzeczywistości ten ptak przepowiedział mu przyszłość.

Często gołąb tatuaż jest przypomnieniem zmarłego. Latanie dove — obraz czystej duszy, odlatuje do nieba. Jest to bardzo starożytny symbol, który wraca do wierzeń Azteków, którzy uważali, że jest dobrym człowiekiem po śmierci zamienia się w postaci gołębicy.

Innym znaczeniem obrazu Ptaki — wieczna miłość, parowanie, więzy rodzinne. Wynika to z faktu, że gołębie są naturalnie lojalni wobec siebie, para mieszka razem do końca życia. Często można znaleźć tatuaż — całuje gołębie; latające ptaki, trzymający w dziobie jednego serca dla dwóch osób; Dwa gołębie siedzi na gałęzi i patrząc na siebie. Ten obraz — symbol wiecznej miłości i pamięć o nim.

Powszechnie wiadomo, a inna wartość rysunku — w wielu krajach gołębica z gałązką oliwną w dziobie reprezentuje świat. (W Japonii w takie przypadki stanowią gołębia z mieczem) Ptak z gałązką palmy oznacza zwycięstwo nad śmiercią.

Bardzo popularne tatuaż gołąb w locie. Podkreśla pragnienie wolności, wyzwolenia z wszelkiej niewoli i przepisami.

Wdzięku gołąb tatuaż uważany jest kobieta, to jest uzupełniane przez inne znaki — nazwy kochanków, czerwona róża. W Europie można znaleźć tatuaż podpisany «mama-tata«( «Matka-Ojciec») — w pamięci swoich rodziców.

Ze względu na niewielki rozmiar tego tatuażu jest łatwo zmieścić się na szyi, kostki lub piersi, wygląda wspaniały sparowanych tatuaż — dwa gołębie na nadgarstku lub rąk.

Bardzo ładny wygląd szkice tatuaż z białego gołębia i czerwona róża.

DZIELIĆ
Poprzedni artykułOko tatuaż
Następny artykułTatuaż Gargona