Chiński smok tatuaż

Znaczenie tatuażu chińskiego smoka sięga dawnych Chińczyków wierzy, że całe życie jest podzielone na dwie części. Dobra — to jest okrutne i Yang — yin. Ale w tej teorii, to wszystko było bardzo niejasne, ponieważ sztorm i powodzie również przynieść własne korzyści, choć wydają się niekorzystne zjawiska naturalne.

W Chinach smok zawsze symbolizuje pozytywny początek mężczyzny — Yang. On przynosi deszcz w porze suchej, wody chronione i żyznych ziem. Jeśli tatuaż przedstawia smoka w stylu chińskim, można oczekiwać od człowieka, władzy i sprawiedliwości w swoich decyzjach.

Wiele wschodnich kultur i religii fani nadziewane sobie właśnie takie smoki. Ponieważ taki obraz może być chroniony przed złymi siłami i pomysły mogą kierować osoby na ścieżce prawdy i sprawiedliwości. Chiński smok — wąż wody, a więc ma elegancką ciało, często w jasnych, niemal bez skrzydeł.

Tatuaż z Europejskim smoka jest zupełnie inna od Chińczyków w stylu i interpretacji. Wszakże w zachodniej kulturze, ponieważ ciemnych czasach średniowiecza smok stał się ucieleśnieniem podłości, chciwości i agresywną siłą niszczącą.

DZIELIĆ
Poprzedni artykułTatuaż Centaura
Następny artykułKoniczyna tatuaż