Tatuaże w stylu Polinezji

Styl Polinezja tatuaż wśród Europejczyków zyskały popularność w ostatnim czasie, w pierwszej połowie XX wieku. Oczywiście, w sposób doszli, ze względu na jego skomplikowanej, dziwacznej i niezwykle pięknym ornamentem obejmującej spirale, fale, zygzaki, geometrycznych kształtach. Nawet współczesne gwiazdy (np John Duane) oszukani przez takie tatuaże.

Ale niewielu ludzi myśli o ich prawdziwej, oryginalnej, przeznaczenie. W archaicznej kultury polinezyjskiej, tatuaże nie tylko dla biżuterii ciała, ale zainwestowane głęboki sens sakralny. Z ich pomocą nawiązać kontakt ze światem Górna granica.

Sam proces tatuowania był święty sakrament, rytuał, zachowanie, które może tylko kapłan. Każdy rysunek miał swoją wartość, wpływając na losy przewoźnika. Ta percepcja bielizna obraz w Polinezji obrazie świata wraca do idei i rytuałów starożytnego Maorysów.

Tatuażu w Polinezji, był to rodzaj karty telefonicznej lub raczej, grał rolę dokumentu tożsamości. Ona poinformował, że na niektóre stare, a wraz z plemienia, dana osoba przynależy, jaki ma status społeczny, żadnych czynów i zasług w życiu popełnił niż sławny.

Szkice polinezyjskie tatuaże odwzorowany na zdjęciu, przypomina starożytną sztuką rzeźbienia w drewnie, nie tylko spełnia funkcję estetyczną jako obdarzone dużym sakralnej załadunku. Drzewo w prymitywnym, zwłaszcza świadomości totem również przeceniać, uduchowione, został zidentyfikowany z ludzkim ciałem.

Organizm ludzki jest porównywany do mitologicznych pomysłów świata, wszechświat i astralne zrozumienie został podzielony na strefy przecięcia różnych przepływów energii. To właśnie w tych obszarach i stosowanych wzorców, więc blokując działanie, na przykład negatywny, aby doprowadzić do dobrego życia, aby dostosować charakter, zmienić lub poprawić los jakby to jest przeznaczone do przerobienia. Wynikiem tego jest bezpośrednio zależne od obrazów i związanych z symboli.

  • Żółw w drevnepolineziyskom zrozumienia reprezentuje ochronną powłokę nieprzepuszczalną, energii, która nie płynie w życiu żadnej siły zła. ale także przynosi zdrowie, twierdza rodzina, długowieczność
  • Słońce jest wieczność, zależność i ciągłość życia, jak śmierć. To przyciąga ożywiającą ciepło, radość, życzliwość, sukces pomyślany przedsiębiorstw.
  • Skat jest uważana za potężny talizman. Chroni przed negatywności. Daje wewnętrzną wolność, wyrafinowanie i odwołania.
  • Shark daje siłę, moc i siłę woli i wytrwałości. Chroni przed wrogami i wszelkiego rodzaju szkody.
  • Lizard (a także — gekon, legwan) otwiera większą wiedzę, dar jasnowidzenia, wzmacnia nadprzyrodzone moce.

A dzisiaj, w naszych czasach technologicznego i cywilizowanym, tatuaże na niektórych wyspach Polinezji nie straciły wartości święte i służą do komunikowania się z najwyższego bóstwa.